Każda instalacja gazowa, w tym również układ pneumatyczny, wymaga zabezpieczenia w postaci montażu zaworów bezpieczeństwa. Nawet w pełni profesjonalna i prawidłowo skonstruowana instalacja składająca się z części najwyższej jakości może ulec awarii. Ponadto, również w efekcie błędu popełnionego przez człowieka może dojść do podniesienia ciśnienia w rurach. Przekroczenie dopuszczalnego poziomu może skutkować wybuchem lub co najmniej uszkodzeniem poszczególnych elementów instalacji, w zależności od rodzaju czynnika roboczego. Tak czy inaczej, niekontrolowane podwyższenie ciśnienia stanowi zagrożenie dla instalacji oraz otoczenia.

Zawory bezpieczeństwa to części instalowane głównie przy zbiornikach ciśnieniowych. Zabezpieczanie zbiorników zaworami jest regulowane prawnie, lecz wymaga tego również zdrowy rozsądek. Podczas prawidłowej pracy instalacji zawór bezpieczeństwa pozostaje zamknięty. Kiedy dojdzie do podwyższenia ciśnienia powyżej tzw. progu bezpieczeństwa, dochodzi do automatycznego otwarcia zaworu, a tym samym uwolnienia gazu do atmosfery. Instalacja pozostaje otwarta do momentu, aż ciśnienie spadnie do bezpiecznego poziomu, kiedy to zawór ulega zamknięciu.

W asortymencie sklepu Air-com znajdą Państwo zawory bezpieczeństwa do różnego rodzaju instalacji. Pragnąc spełnić Wasze oczekiwania, stale poszerzamy asortyment. Wybierając którykolwiek z naszych produktów, mają Państwo pewność, iż jest to zawór wyprodukowany przez któregoś z wiodących producentów. Oferowane przez nas zawory posiadają oczywiście niezbędne atesty, zezwalające na ich montaż we wszelkiego rodzaju instalacjach.