Wielu laikom pneumatyka kojarzy się jedynie z prostym przełożeniem siły sprężonego powietrza na siłę mechaniczną. W rzeczywistości instalacje pneumatyczne są dziś skomplikowanymi konstrukcjami, które stale podlegają unowocześnianiu. Dowodem na to jest choćby rozwój zaworów specjalnych, odpowiedzialnych za jeszcze większa automatyzację zarządzania przepływem sprężonego powietrza w instalacji pneumatycznej.

Do czego wykorzystać zawory specjalne?

Zawory specjalne niejako umożliwiają i kontrolują pracę zaworów rozdzielających i innych zaworów odpowiadających za zarządzanie przepływem czynnika roboczego. Umożliwiają one realizację algorytmów sterowania bez konieczności wykorzystywania czujników. Zawory specjalne podłącza się często do siłowników pneumatycznych, z którymi tworzą spójne układy. Warto również wskazać na funkcję kontrolną zaworów specjalnych. Elementy te umożliwiają analizę działania urządzenia czy maszyny, choćby poprzez zliczanie cykli, które wykonuje ona w określonej jednostce czasu.

W ofercie sklepu Air-com znajdą Państwo zawory specjalne do wszelkiego typu instalacji pneumatycznych. Ponadto, oferujemy również akcesoria niezbędne do sprawnego funkcjonowania, jak również samego montażu tychże zaworów. Produkty w tej, jak i w każdej innej kategorii w sklepie Air-com, pochodzą tylko od zaufanych i sprawdzonych przez nas producentów. Współpracujemy z największymi międzynarodowymi firmami, których marka jest gwarantem wysokiej jakości produktu.